Alapiskola - Základná škola, Nagymagyar - Zlaté Klasy

Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

rovas_2016

Diákok > aloldal

Az ŐSI TUDÁS  2016 - XII. Rovásírás-vetélkedő és
Műveltségi Találkozó körzeti döntője Nagymagyaron


2016. április 22-én rendeztük meg iskolánkban az ŐSI TUDÁS 2016 - XII. Rovásírás-vetélkedő és Műveltségi Találkozó körzeti döntőjét.  
A kapunyitás 8 órakor volt, folyamatosan érkeztek a vendég diákok és kísérőik. Pozsonytól Tallósig ill. Alistálig több alap- és középiskola ill. cserkészcsapat mintegy ötven diákja mérte össze tudását és ügyességét magyar rovásírásból.  A bejelentkezés után előbb a vetélkedő első része, a hangos olvasás zajlott korcsoportonként.
9:40-kor kezdődött a megnyitó.  A résztvevőket Dudás Tímea igazgatónő üdvözölte. Utána köszöntőt mondott Csicsay Ottó, községünk polgármestere. Majd Pőcz Sára 6. osztályos tanuló adta elő Pósa Lajos: A haza című versét. Ezután egy csodás magyar népdal következett Hegyi Krisztina 9.-es és Molnár Laura 5.-es tanuló előadásában. A műsor után köszöntötte az egybegyűlteket és beszédet mondott Z. Urbán Aladár, a Palóc Társaság elnöke, a vetélkedő főszervezője. Beszédében kiemelte, hogy a rendezvényt szándékosan vetélkedőnek nevezzük, mert ez az elnevezés magában hordozza a vet igét:a verseny célja is jó magokat elvetni, elhinteni, terjeszteni a magyar ősi műveltséget.
10:10-kor kezdődtek az írásbeli feladatok, amelyekre 50 perc állt rendelkezésre minden korosztálynak. Az írásbeli feladatok során rovásírásos szöveget latin betűsre ill. latin betűset rovásírásosra kellett átírni.
11:30-tól a vetélkedőket és kísérőiket ebéd várta az étkezdében.
Röviddel déli 12 után került sor a rovásírásos emléktábla felavatására az iskola udvarán. Előtte Mórocz Szilvia tanárnő egy Sajó Sándor verset tolmácsolt a hallgatóságnak. A táblát, amelybe a rovásjeleket Zsigmond Mihály véste bele, Dudás Tímea igazgatónő és Z. Urbán Aladár közösen leplezték le Csicsay Ottó polgármester jelenlétében. Bohák Csaba igazgatóhelyettes rövid beszédében kiemelte és példaértékűnek nevezte azt az összefogást, amelynek következtében ez a rendezvény megvalósult, és a rovásírásos tábla elkészült. A tábla egyik oldalán az iskolánk neve áll rövidítve, a másik oldalon egy idézet József Attilától: „adj emberséget az embernek.
Adj magyarságot a magyarnak...“.
A táblaavatás után iskolánk diákjai jelképesen egy facsemetét ültettek nem messze a táblától. Előtte még Dudás Tímea igazgatónő beszélt a fáról, amely a jövendő életet jelképezi, és az életfáról, iskolánk jelképéről. Majd Mórocz Szilvia és Ürge Judit tanárnők József Attila: Kertész leszek c. versét megzenésítve adták elő.
A vendégek ezután falunk nevezetességeit tekinthették meg Kiss Ferenc volt polgármester és Pőcz Ibolya, a Nagymagyari Kulturális Közösség elnökének a vezetésével. A séta a helyi katolikus templomban ért véget, ahol Naszvadi Sándor esperes mutatta be a templomot.
A falu- és templombemutató után a művelődési házban a már táncvilágbajnokságot is sikeresen megjárt MINI TINI táncegyüttes szórakoztatta a közönséget. Majd iskolánk volt diákja, a nyolcszoros szlovákiai bajnok ökölvívó, Rajcsányi Patrik és tanítványainak a bemutatója következett.
Fél 3 után következett az eredményhirdetés. Minden korosztályból az első 5 helyezett juthatott tovább a május 6-i dunaszerdahelyi döntőbe – föltéve, hogy az összesített hibaszáma nem lépte túl a tízet.
Iskolánkat 4-4 diák képviselte: a B korcsoportba Pőcz Anna, Pőcz Sára, Rajcsányi Kristóf és Sáhó Renáta, a C korcsoportban pedig Csóka Eszter, Kalmár Dávid, Mészáros Diana és Nagy Sofia. Hárman jutottak közülük tovább:  Sáhó Renáta az 5., Csóka Eszter a 4., Pőcz Sára pedig az 1. helyen. A középiskolások csoportjában egykori diákunk, Pőcz Eszter végzett az 1. helyen.
A rendezvényen minden vetélkedő és felkészítő jelképes ajándékot valamint emléklapot kapott. A dobogós helyezést elérők ezen felül még jutalomkönyvekkel lettek gazdagabbak.
Az ŐSI TUDÁS 2016 - XII. Rovásírás-vetélkedő és Műveltségi Találkozó körzeti döntőjének befejezéseképpen közösen elénekeltük a Himnuszt. Reméljük, hogy mindenki kellemes élményekkel tért haza a nagymagyari alapiskolából.

Köszönet mindazoknak, akik nélkül a vetélkedő nem jöhetett volna létre. Támogatóink voltak:
Nagymagyar község önkormányzata
Csenke község önkormányzata
Olgya község önkormányzata
Nagymagyari Kulturális Közösség
Úszori pékség
MINI TINI tánccsoport
Dávid Csilla
Kiss Ferenc
Kovács László
Naszvadi Sándor
Pőcz Ibolya
Pőcz József
Pőcz Katalin
Pőcz Pál és Szilvia
Rajcsányi Patrik
Sill Zsuzsa
Stercel Olivér
Varga Csaba



 
 
 
Vissza a tartalomhoz | Vissza a főmenühöz